На Сумщині у перші дні травня “вполювали” 56 неоформлених працівникв

 Поділитися

Поділитися в

У результаті 39 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, що використовують найману працю, починаючи з березня фахівцями Управління Держпраці у Сумській області виявлено 88 неоформлених працівників на 22 підприємствах.

Про це повідомляє Сумська ОДА.

Використовуючи неоформлену працю, недобросовісні роботодавці перекладають всі ризики, пов’язані з виконанням робіт, на працівників, часто необізнаних у вимогах трудового законодавства.

Лише упродовж перших днів травня поточного року Управлінням Держпраці у Сумській області виявлено 56 неоформлених працівників.

З них: 20 неофіційних працівників на підприємстві, що проводить роботи по укладенню бруківки у житлових дворах обласного центру, та три працівника – у суб’єкта господарювання, який організовує роботи по утепленню фасадів будинків.

12 нелегальних працівників були залучені роботодавцем до перекриття покрівель будинків. Хоча роботи на висоті не можуть виконуватися фізичними особами, а лише підприємствами, які мають відповідний на це дозвіл та матеріально-технічну базу.

Роботодавці-порушники не забезпечують належний рівень охорони праці на виробництві, наявність та використання засобів індивідуального захисту, проведення інструктажів, медоглядів працівників, що сприяє виникненню нещасних випадків на виробництві.

Неоформлені працівники позбавлені соціальних гарантій. Це ж стосується і виконання робіт за цивільно-правовою угодою. Вона передбачає роботу виконавця на свій розсуд і ризик та може бути укладена лише на певні види робіт, за виключенням робіт підвищеної небезпеки.

Представники Держпраці ознайомили виявлених неоформлених працівників та керівників робіт із вимогами безпеки праці, правилами експлуатації обладнання, проведенням його техоглядів та випробувань,  надали поради стосовно того, як себе убезпечити при виконанні робіт, які засоби захисту використовувати.

Нагадаємо, що статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачена штрафна санкція за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Легалізація праці наразі являється основним напрямком діяльності Державної служби України з питань праці. Налагоджено співпрацю в частині виявлення неоформленої праці із облдержадміністрацією та соціальними партнерами Держпраці: Державною фіскальною службою України, Фондом соціального страхування, органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: