На Сумщині штрафують за збір черемші та інших первоцвітів

Суспільство | 19:35, 31.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

«На двох жінок, жительок сіл Ополонське та Нижньої Сироватки, були складені адміністративні протоколи, – зазначає заступник начальника Сумського районного відділу поліції Віталій Ткаченко. – У відповідністю з вимогами статті 90 КУпАП громадянки мають сплатити до державної скарбниці від 340 до 510 гривен штрафу». Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Сумській області.

Правоохоронці закликають всіх жителів та гостей Сумщини бути свідомими, не руйнувати заради тимчасового копійчаного заробітку те, що тисячоліттями створювала і плекала природа. І нагадують: у відповідності з чинним законодавством, а саме відповідно статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоновану реалізацію та придбання рослин, занесених до Червоної Книги України, на порушника чекає штраф від 1700 до 3655 гривен.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини «квіткові браконьєри” заплатять ще й додаткову компенсацію: за черемшу (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафран (крокуси), проліски – від 49 до 62 грн в залежності від виду, сон-траву – від 37 до 62 грн. Зазвичай же в одному невеликому букетик близько 20-25 квіточок, тому в грошовому еквіваленті він обійдеться порушникові в 3,5-5 тисяч гривень.

Загальна тенденденція боротьби із несанкціонованою заготівлею та продажем первоцвітів пошириться і на Конотоп.

У рамках операції «Першоцвіт-2017» на торговців весняними рослинами будуть влаштовувати рейди із залученням працівників Національної поліції, лісової охорони, представників органів місцевої виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням видів рослин, занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, а також засобів масової інформації та громадськості.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: