На конотопському водоканалі – небезпечно

Суспільство | 07:22, 22.03.2016
 Поділитися

Поділитися в

Меру Конотопа направлене подання про розгляд невідповідності займаній посаді директора Конотопського КП ВУВКГ. Таке суворе рішення оголосив начальник Управління Держпраці у Сумській області  Юрій СЕМЕНОГ на нараді з підбиття підсумків всебічних комісійних перевірок низки конотопських підприємств, що відбулася 17 березня 2016 року  – повідомляють в управлінні Держпраці Сумської області.

За результатами проведеної перевірки у Конотопському водоканалі фахівцями Управління Держпраці  було виявлено більше сотні порушень законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, а також 7 порушень законодавства про працю та зайнятість населення.

Основними порушеннями на конотопському водоканалі є відсутність дозволу на проведення робіт підвищеної небезпеки, недодержання Правил безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском. Також значною проблемою є незабезпеченість у повному обсязі необхідними засобами електротехнічних працівників підприємства для роботи в електроустановках та на висоті відповідно до вимог безпеки.

Підприємством порушено умови дозволу на спеціальне водокористування. Не проводяться щорічні генеральні перевірки стану артезіанських свердловин водозабору, не контролюється ступінь зносу обладнання, стан труб. У період консервування свердловин вони не приводяться у стан, безпечний для людей, а також не додержуються вимоги щодо збереження родовища.

Чимало зауважень державних інспекторів викликала робота вентиляційних систем. Неповне видалення накопичених шкідливих газів може призвести до вибухів, викликати втрату свідомості працівників, що спускаються у машинне відділення або колодязь, навіть призвести до смерті.

Торік нехтування Правилами охорони праці та промислової безпеки вже призвело до трагічних наслідків на підприємстві. У серпні 2015 року слюсар Конотопського комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства під час виконання робіт у колодязі одержав черепно-мозкову травму. Нажаль врятувати чоловіка не вдалося.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: