На Конотопщині затримали групу браконьєрів + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Рейдова бригада Конотопського лісгоспу «вполювала» браконьєрів

Про це повідомив начальник відділу охорони і захисту лісу Конотопського лісгоспу Євген Лаврик.

Рейдова бригада лісгоспу спільно з цивільним корпусом «Азов» здійснювала нічне патрулювання лісових масивів підприємства на предмет виявлення незаконних порубів та браконьєрства. Близько першої години ночі затримали групу браконьєрів, – коментує подію Євген Лаврик.

Зловмисниками виявились троє молодиків з Буринського району, які, ймовірно, хотіли вполювати оленя, бо рухались саме у напрямку слідів, залишених цим лісовим красенем. Запримітивши патрульний автомобіль, горе-мисливці спробували втекти, але їм це не вдалося, бо патрульні виявились спритнішими.

Ми затримали браконьєрів, склали за фактом виявлених порушень відповідні протоколи та вилучили зброю. Зброя їхня, зареєстрована, – продовжує Євген Лаврик.

Замість смачної оленини до святкового столу – відповідальність перед державною за вчинене правопорушення.

Спеціалісти нагадують, що у лісогосподарських підприємствах області працюють рейдові бригади. Вони здійснюють контроль за дотриманням правил полювання впродовж сезону полювання.

За умови незаконного добування або знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання, порушник, у відповідності до такс для обчислення розміру збитків, завданих унаслідок порушення законодавства (крім видів, занесених до червоної книги України), відшкодовує наступні збитки:

олень благородний – 60000 грн.; олень плямистий – 50000 грн.; лань – 40000 грн.; кабан – 40000 грн.; муфлон – 32000 грн.; козуля – 32000 грн.; бобер – 10000 грн.; бабак – 6600 грн.; куниця лісова і кам’яна – 6600 грн.; ондатра – 2000 грн.; заєць-русак – 800 грн.; білка – 1000 грн.;

За порушення частини першої статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – розмір штрафу для громадян складає від 102 грн. до 1020 грн., а для посадовців від 510 грн. до 1530 грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: