На Конотопщині вдвічі збільшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми

Кримінал | 17:09, 31.03.2016
 Поділитися

Поділитися в

Конотопською місцевою прокуратурою проведено спільну нараду за участі керівників та представників відділів поліції, кримінально-виконавчої інспекції, служб у справах дітей, відділів освіти та центрів соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді.

На нараді було обговорено стан протидії злочинності серед неповнолітніх, ефективності діяльності органів державної системи профілактики щодо попередження правопорушень серед дітей на території, яка відноситься до юрисдикції Конотопської місцевої прокуратури.

Як зазначив перший заступник керівника Конотопської місцевої прокуратури Андрій Наталич, незважаючи на вжиті заходи, стан протидії підлітковій злочинності не повною мірою відповідає вимогам чинного законодавства, а вжиті заходи на цьому напрямі є недостатніми. З урахуванням вимог сьогодення та змін у законодавстві потребує переформатування превентивна та профілактична діяльність органів та служб у справах дітей.

Залишається складною криміногенна ситуація у підлітковому середовищі. Майже вдвічі зросла кількість злочинів, вчинених неповнолітніми у м. Конотоп та Конотопському районі. Спостерігається тенденція до вчинення дітьми тяжких та особливо тяжких злочинів – близько половини із загальної кількості кримінальних правопорушень, у тому числі вбивств, грабежів, багатоепізодних крадіжок.
Щороку збільшується число дітей, які вчиняють кримінально-карані діяння до досягнення віку кримінальної відповідальності.

Відсутність спільних, узгоджених дій між органами поліції, кримінально-виконавчої інспекції, службами у справах дітей, органами освіти, центрами соціальних служб, а також не з’ясування всіх причин та умов скоєння злочину, обставин проживання та оточення дітей як на стадії досудового розслідування, так і в ході виконання судових рішень, призводить до повторного скоєння дітьми правопорушень.
Як повідомляє прес-служба прокуратури області, з метою усунення порушень вимог чинного законодавства, виявлених недоліків і прорахунків, а також підвищення ефективності діяльності органів державної системи профілактики, нарадою заплановано ряд спільних заходів, які будуть виконані упродовж 2016 року.

IF

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: