На Конотопщині працюють над генпланом району

 Поділитися

Поділитися в

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Конотопської районної державної адміністрації продовжує роботу по оновленню та розробленню містобудівної документації.
Про це повідомляють на офіційному сайті Конотопської РДА.
Як повідомила начальник відділу Людмила ЗЕРНИЧЕНКО, протягом 2018 року завершена робота по розробленню Схеми планування Конотопського району. Проведена державна експертиза даної містобудівної документації. Суттєве зрушення відбулось протягом року по розробленню генеральних планів населених пунктів району.
Генеральний план – це найбільш важливий і принциповий документ щодо розвитку населеного пункту та визначення меж і функціонального призначення земельних ділянок. Виключно після затвердження генплану можливе використання земель за новим функціональним призначенням. Якщо схема планування території – це концептуальний погляд на розвиток району вцілому то генплан отримує силу закону і виконання його регламентів є обов’язковим на період терміну його дії. Генплан враховує не тільки побажання інвесторів з точки зору економічного розвитку населеного пункту і окремих його частин, але в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної, забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку населеного пункту. Також враховуються сучасні соціальні та екологічні стандарти. До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, відносяться будівлі культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об’єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.
На стадії виконання генерального плану розраховуються і визначаються джерела та мережі водопостачання, способи каналізації, канали водовідведення, електричні джерела живлення і мережі. Генпланом моделюється і прогнозується розвиток транспортної мережі, резервуються необхідні на перспективу профілі вулиць і магістралей. Якщо в існуючому населеному пункті транзитна автодорога проходить наскрізь, дуже важливо запроектувати об’їзну дорогу, щоб винести потік транспорту за межі сельбищних територій. Це вплине на безпеку проживання, загальний клімат у населеному пункті.
Безумовно, завданням генплану є не тільки сприяти розвитку населеного пункту, але й максимально зберегти цінні риси й особливості існуючої забудови, історичні та археологічні пам’ятки, особливо цінні ділянки природи у частині унікальних теренів, водних об’єктів і рослинного світу, а іноді це й біоценози диких тварин і птахів. У той же час, зберігаючи унікальні планувальні особливості існуючого населеного пункту, планувальники повинні завдяки інструменту генплану доводити рівень проживання людей до сучасних стандартів в частині розширення інженерних мереж, а через це розмірів вулиць в червоних лініях, розробки планів із закриття екологічно небезпечних об’єктів, поліпшення зонування територій, створення додаткових об’єктів сервісу тощо.
У той же час генплан не нав’язує конкретних рішень стосовно форми будівель і забудови. Це достатньо гнучкий документ, що дозволяє йому бути актуальним протягом 20 років.
Протягом року були розроблені генеральні плани в населених пунктах, а саме в с.Духанівка, с.Анютине, с.Бережне, с.Козацьке, с.Привокзальне, с.Бочечки, с.Сахни, с.Соснівка.
Робота по розробленню генеральних планів триватиме і в 2019 році.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: