На Конотопщині медзаклади отримали необхідне комп’ютерне обладнання

 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно в приміщенні Центру первинної медико-санітарної допомоги відбулось символічне вручення сучасної комп’ютерної техніки представникам медичних закладів району.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

За словами головного лікаря ЦПМСД району Анатолія МАНЯКА, згідно із програмою проведення реформування в медицині з серпня 2018 року всі медзаклади первинного рівня мають укласти угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Що цьому має передувати?

По-перше, має відбутись перетворення бюджетних закладів охорони здоров’я первинного рівня в комунальні некомерційні підприємства. Це питання в районі вирішене рішенням останньої сесії районної ради. І з 01.08.2018 р. в районі буде створене Комунальне некомерційне підприємство Конотопської районної ради. Уже розроблений та затверджений статут вищезазначеного підприємства.

Комунальне некомерційне підприємство Конотопської районної ради матиме змогу в свою чергу укласти угоду з Національною службою здоров’я України, звідки й буде здійснюватися фінансування. Отже заклади будуть отримувати встановлену суму за пацієнта незалежно від того, чи звертається той по послуги.

По-друге, має бути здійснене належне матеріально-технічне оснащення сільських закладів охорони здоров’я. Станом на сьогодні дане завдання практично виконане: матеріально технічне оснащення закладів охорони здоров’я первинної ланки становить 93% від потреби (від табелю оснащення).

По-третє, має бути завершене підписання декларацій (угод) між лікарями сільських медичних закладів та жителями.

«Хочу зауважити, – зазначив Анатолій Маняк, – що доцільно підписувати угоди з лікарями, які працюють на місцях у сільських медичних закладах. Для реалізації вищезазначеного завдання районною радою були виділені кошти для придбання комп’ютерного та технічного обладнання. Зауважу, що комп’ютерне обладнання було закуплене у відповідності до вимог технічних характеристик Міністерства охорони здоров’я. Дане обладнання є дороговартісним та надійним. Отже 5 червня 10 комплектів такого обладнання були надані лікарям закладів охорони здоров’я первинного рівня».

Головлікар Центру також звернувся до мешканців Конотопського району не зволікати і якнайшвидше прийняти рішення для себе, для дітей, для своєї родини про підписання декларацій з тим лікарем, якому вони довіряють та у якого мають бажання обслуговуватись, отримувати медичні послуги. Від цього залежить отримання повноцінної якісної та своєчасної медичної допомоги на первинному рівні.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: