Місцева влада має вчасно підготувати всі об’єкти до опалювального сезону

Суспільство | 12:31, 16.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

Про це йшлося на засіданні оперативного штабу ДСНС під головуванням Віце-прем’єр-міністр а– Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, де брав участь голова облдержадміністрації Микола Клочко.

За словами очільника області, під час наради зазначалось, що регіони України мають зробити важливі висновки з минулорічних ситуацій щодо стану критичної інфраструктури у зимовий період. Наводились приклади по Прилуках, коли 19 січня 2017 року місто залишилось без водопостачання, Черкасах, які залишились без електрики і водопостачання,  Харкову, де райони опинились  без опалення і теплопостачання, Києву та інших. Тож саме підготовка технічного стану критичної інфраструктури до початку опалювального сезону і роботи в зимовий період має стати зараз пріоритетним і першочерговим питанням для місцевої влади.

Місцева влада має вчасно і якісно підготувати критичну інфраструктуру до проходження опалювального сезону. А не починати діяти у момент підключення тепломереж, подачі тиску або підвищення температури теплоносія, як це відбувається у багатьох випадках при зниженні температурного режиму до критичної позначки у зимовий період. Це має бути системна робота, – наголосив Геннадій Зубко.

Окремо урядовець зупинився і на питанні підготовки дорожньо-транспортної інфраструктури, а також необхідності розгортання в регіонах оперативних штабів при зниженні температури або виникненні надзвичайних ситуацій.

Всі пам’ятають минулорічну ситуацію у Черкаській області, коли виникла критична ситуація з забезпеченням логістики і транспорту для перевезення людей і вантажу. Тому перевірка стану дорожньої інфраструктури і підготовка необхідної техніки – питання, яке має бути на постійному контролі місцевої влади, – підкреслив Геннадій Зубко.

За результатами засідання всім органам влади і службам у координації з місцевим самоврядуванням доручено до 30 жовтня:

– розглянути на колегіях стан підготовки підприємств, установ, організацій сфери управління до безаварійної роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року, вжити у повному обсязі заходи, що передбачені державними і галузевими планами з підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної, безаварійної роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року;

– забезпечити підготовку підпорядкованих підприємств до роботи в осінньо-зимовий період, зокрема привести у належний технічний стан житловий фонд та виконати планові перевірки димових і вентиляційних каналів, щільність інженерних вводів (водопостачання та водовідведення, теплопостачання) багатоповерхових будинків, а також забезпечити належний технічний стан сигналізаторів загазованості підвальних приміщень житлового фонду;

– забезпечити неухильне виконання планів заходів із підготовки підприємств ПЕК, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року, планів заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2018/2019 року;

– підготувати інженерну, спеціальну і снігоочисну техніку, автомобілі підвищеної прохідності, пересувні електростанції, пункти обігріву та життєзабезпечення;

– посилити роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі в засобах масової інформації, щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій та аварій в умовах осінньо-зимового періоду.

Джерело Офіційний сайт Сумської ОДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: