Реклама
kontakt

Міськрайцентр зайнятості допомагатиме конотопським старшокласникам обрати перспективні  професії

Суспільство | 17:44, 16.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Восени минулого  року було проведено анкетування учнів 11-х класів шкіл Конотопщини. За його результатами з  733 опитаних випускників 58% не визначилися зі своєю майбутньою професією, 56% зазначили, що потребують у цьому питанні фахової допомоги. У Конотопському центрі зайнятості протягом 2016р перебувало на обліку 124 випускники вишів (переважно економісти, менеджери та юристи), а молодь віком до 35 років  складає 39% від загальної кількості безробітних міста та району. Здавалося б, в еру сучасних технологій і всюдисущого інтернету вибір майбутньої професії не має створювати проблем. Але більшість методик з профдіагностики занадто об’ємні і складні для школярів. Відтак ВУЗи обираються навмання, а випускники поповнюють ряди безробітних. Або ж, провчившись 2-4 роки за спеціальністю, студент «ощасливлює» батьків зізнанням, що за фахом працювати не зможе, бо то «не моє».  Непоодинокі випадки, коли менеджеру чи економісту доводиться опановувати робітничі професії , аби хоч якось заробляти на життя.

Враховуючи  вищезгадані факти, міськрайцентром зайнятості спільно з ГО «Соціальні ініціативи» було розроблено проект «Крок у професійне майбутнє», що виборов грант на конкурсі молодіжних проектів Управління молоді та спорту Сумської ОДА  і буде реалізовуватися на теренах міста протягом наступних 10 місяців.

В рамках проекту фахівці центру зайнятості та ГО «Соціальні ініціативи» спільно зі шкільними психологами щотижня зустрічатимуться із десятикласниками для тестування за 6-ма різними профдіагностичними методиками на базі  4-х місцевих шкіл (СШ№2, СШ№9, СШ№12, і ЗОШ №13) а також 2-х шкіл району (Дубов’язівської і Бочечківської). Для більшої ефективності будуть застосовані новітні технології та ігрові форми роботи – відеоматеріали,  квести і професіографічні екскурсії. Учасників проекту вчитимуть враховувати усі фактори – від особистісних рис і темпераменту до перспектив ринку праці через 10-15 років. У цьому допоможе і  новостворений веб-сайт «Моя кар’єра».

«Цей  проект покликаний  вирішити проблему  молодіжного безробіття   через свідомий і виважений вибір професії, – резюмує директор Конотопського міськрайцентру зайнятості Геннадій Толкачов . – Але не варто розраховувати на чудодійний результат на кшталт: «… я  пройшов тест і дізнався, що стану архітектором»  Вибір професії – це кропітка спільна робота самого підлітка, його батьків, вчителів і спеціалістів – упевнений посадовець. На його думку, комплексний підхід допоможе прийняти правильне рішення і зекономити час, нерви і гроші  майбутнього студента і його батьків, аби потім економіст не перенавчався на газозварника.

У квітні проектом передбачено  анкетування учнів на предмет зручності і ефективності методик, згодом відбудеться дводенний семінар для обговорення матеріалу з практичними психологами і спеціалістами служби зайнятості. В результаті  будуть розроблені і передані до шкільних бібліотек міста і району 2 види посібників: для учнів (поради і тести  для професійного самовизначення) та для фахівців (шкільних психологів, методистів відділів освіти і спеціалістів  центрів зайнятості).  І вже до кінця року будуть визначені найбільш дієві методики, за якими в подальшому обиратимуть професію  старшокласники всієї області.

Автор – Вікторія Дячок.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: