Летальний випадок: на Сумщині від ботулізму помер медпрацівник

Суспільство | 12:41, 30.06.2017
 Поділитися

Поділитися в

38-річного фельдшера швидкої допомоги, який захворів на ботулізм, врятувати не вдалося.

Медик разом з друзями святкував Трійцю на природі, під час пікніка їв в’ялену рибу, приготовлену власноруч. Через п’ять годин чоловікові стало зле, повідомляє Панорама. Він відразу розпізнав симптоми ботулізму і помчав до місцевої лікарні – Недригайлівської ЦРЛ. Стан пацієнта погіршувався щохвилини, незабаром він перестав дихати. 6 червня за допомогою санітарної авіації його доставили з Недригайлова до обласної інфекційної лікарні.

«У нього почалися зорові і мовні розлади, потім – порушення дихання, тому потерпілого підключили до штучної вентиляції легенів. Йому ввели три дози сироватки: одна була в обласній дитячій лікарні, ще дві знайшли родичі в інших містах України. Стан хворого був стабільно важкий. Токсин вже розійшовся по тканинам. Сироватка ж діє лише тоді, коли він знаходиться ще в крові. Всіма процедурами ми тільки підтримували його життєдіяльність », – повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

На жаль, 8 червня чоловік помер. Напередодні смерті він вийшов з коми і навіть почав самостійно дихати.

За даними головлікаря Сумської обласної інфекційної клінічної лікарні ім. Зіновія Красовицького Андрія Сніцаря, у решти учасників того застілля поки немає ніяких проявів хвороби, але інкубаційний період може затягуватися до тижня і більше. Вони зізналися лікарям, що з усієї компанії фельдшер був єдиним, хто не вживав спиртного, тому що був за кермом. «Раніше про це не прийнято було говорити, але дійсно, паралельне вживання алкоголю – антидот ботулотоксину», – пояснив Андрій Сніцар.

Лікар застерігає, що від ботулізму рятує не алкоголь, а перш за все обережність.

Головний інфекціоніст України Ольга Голубовська, в умовах відсутності протибутулічної сироватки в лікувальних установах, радить вкрай обережно вживати в їжу такі продукти, як в’ялена, копчена, слабосолона риба, домашні консерви і ковбаси. Якщо щось викликає підозру, їжу краще прокип’ятити протягом 10 хвилин – кип’ятіння руйнує ботулотоксин.

Тільки за останні два тижні в Україні зафіксовано 6 випадків захворювання на ботулізм. Ліків проти цієї хвороби в Україні немає вже три роки. За даними Міністерства охорони здоров’я, дія сертифікату препарата російського виробництва закінчилася в 2014-му. А реєстрацію французьких вакцин тільки почали.

Медики визнають, що з таким важким випадком мали справу вперше, а протидіяти хворобі було нічим.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: