Реклама
kontakt

Краса і сила: конотопчанки активно поповнють ряди військовослужбовців

Суспільство | 20:10, 27.01.2017
 Поділитися

Поділитися в

У Конотопі небувалий ажіотаж на контрактну службу серед жінок. Те, що представниці прекрасної статі активно пробують свої сили в армійській справі розповідать у Конотопському ОМВК. У минулому році кожна 4-та заява на військову службу за контрактом була написана жіночою рукою. А статистика 2017-го взагалі б’є всі рекорди – 5 із 10 приписів обласного військомату стосуються жінок.

Те, що конотопчанки масово “переходять на камуфляж” – начальник Відділення комплектування Конотопського ОМВК Борис Сагайдачний пояснює кількома факторами. Перший – прибуття на місце постійної дислокації до Конотопу 58-ї окремої мотопіхотної бригади. За час її перебування на Конотопщині тут працевлаштувалося більше сорока жінок. На разі, посади зв’язківців, бухгалтерів та діловодів зайняті. А от жінок-медиків поки-що не вистачає. Для них оголошення про набір залишається актуальним. Ті ж, хто хоче служити Батьківщині, але не має медичної освіти, можуть обрати серед 5000 тисяч вакансій у інших регіонах України.

У Конотопському ОМВК не приховують – достойна зарплатня, соцпакет і пільги, передбачені законом теж роблять військовий фах привабливим для конотопчанок. Але не вирішальним – адже більшість майбутніх армійок – свідомо зважуються на службу в ЗСУ. Це підтверджує і мінімальна кількість тих, хто відсіявся під час відбору. За увесь час лише 2 жінки не дотягли до стандартів української армії.

Загалом же вимоги до жінок-контрактниць аналогічні чоловічим. Вимагається наявність базової середньої освіти та відсутність судимості за скоєння тяжких злочинів. Є лише одна відмінність: серед медичних довідок про стан здоров’я. Якщо претендентка носить під серцем дитину – до армії її не візьмуть.

Алгоритм прийняття на військову службу виглядає так.Бажаючим підписати контракт треба насамперед отримати згоду від начальника військової частини, де вони бажають служити (у письмовій згоді вказується майбутня посада, військове звання та облікова спеціальність). Потім доведеться пройти медкомісію та професійно-психологічний тестовий відбір – спочатку в Конотопі, потім повторно у Сумських фахівців. Якщо результати підтвердять придатність до проходження служби, майбутнього контрактника відправляють у навчальний центр на 1-3 місяці. Навчання у центрі є своєрідною точкою відліку: замість статусу кандидата жінка отримує статус курсанта і грошове забезпечення від 6500 грн. З цього моменту і починається відлік проходження служби за контрактом.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: