Конотопці відзначають Прощену неділю

Суспільство | 14:06, 13.03.2016
 Поділитися

Поділитися в

Цього дня у правосласних прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені протягом року. Це перший крок на шляху до Великого посту.

Цього року прощена неділя припадає на 13 березня. Ця дата щороку змінюється, і залежить від того, якого числа в поточному році буде відзначатися православна Пасха.

У християн це свято вважається дуже добрим і світлим. У ньому криється одна з головних цінностей християнської релігії, яка говорить про те, що не можна відповідати злом на зло. Необхідно вміти прощати недругів, навіть тих, які завдали вам сильну і глибоку образу.

Існує ряд певних правил або канонів, яких необхідно дотримуватися православній людині. Зокрема:

Попросити прощення у померлих. Здавна прийнято приходити до могил покійних, щоб попросити вибачення у тих, з ким побачитися вже неможливо і перед ким ви не встигли вибачитися за життя.

Вибачитися перед близькими людьми. Як тільки прокинулися вранці, потрібно відразу ж попросити вибачення у батьків, бабусь і дідусів, братів і сестер. Так очищається душа і тіло. Але це можливо тільки в тому випадку, коли ви робите це щиро і з любов’ю.

Пробачити. Як тільки людина попросила у вас вибачення, слід її пробачити.

Головне в цей день – щиро розкаятися в скоєному, в поганих вчинках, а також пробачити кривдників.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: