Конотопці можуть залишитися без субсидій

Суспільство | 11:09, 3.10.2016
 Поділитися

Поділитися в

Останнім часом у ЗМІ все активніше обговорюються численні випадки відмови в призначенні субсидії та позбавлення раніше призначеної субсидії, в тому числі через придбання, наприклад, путівок або побутової техніки.
Особливо журяться літні громадяни, які отримують допомогу від своїх же дітей, при цьому ризикуючи втратою права на субсидію.

Відзначимо, що, по-перше, внаслідок підвищення комунальних тарифів і інших економічних причин на субсидію претендує все більша кількість людей. Крім того, почастішали випадки перевірок, в ході яких інспектори ходять по квартирах і опитують сусідів про те, за чиї кошти живе одержувач субсидії. Ну і нарешті, останнім часом кількість відмов у призначенні субсидії, за даними Мінфіну, зросла вдвічі через «недостовірність даних, зазначених у документах».

У Мінсоцполітики нагадують, що одержувачі субсидії повинні протягом місяця повідомити органи праці та соцзахисту населення  про покупку вартістю понад 50 тис. грн. Правда, у відомстві пояснюють, що якщо ви, наприклад, пенсіонери, і гроші на подорож вам дали діти, то ви повинні написати заяву, що гроші не ваші, а дітей. Інспектори ж будуть і далі перевіряти умови життя і рівень доходів тих, хто отримує субсидії.

Нагадаємо, що згідно з «Положенням про порядок призначення та Надання населенню субсідій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» існують такі причини для відмови в призначенні (або припинення раніше призначеної) субсидії:

Покупка на суму від 50 тис. грн. протягом року

Дійсно, це може бути і автомобіль, і квартира, і путівка, і дорога побутова техніка. Сюди ж відносяться і медичні маніпуляції, такі як корекція зору (якщо це операція, необхідна для забезпечення життєдіяльності, такі витрати в органах соціального захисту враховувати не будуть).

Високий дохід

Розмір мінімально необхідного доходу, який дозволяє сім’ї отримувати субсидію, розраховується індивідуально. Субсидія покриває “комуналку” в рамках соціальної норми. Якщо дохід громадян дозволяє сплатити її самостійно, субсидія не призначається.

Приховування додаткового доходу

Держава здійснює перевірку одержувачів соціальної допомоги, в тому числі субсидій. Боятися тим, хто, наприклад, в невеликих обсягах продає сільськогосподарські продукти власного виробництва, не варто. У той же час ті, хто приховує дохід від здачі житла в оренду, субсидій можуть позбутися.
При цьому сума субсидії, зайво виплаченої внаслідок подання недостовірної інформації або неповідомлення громадянином про зміни, зазначен в пункті 14 Положення ( «зміни в складі осіб, зареєстрованих або фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), їх працевлаштування або виникнення у них інших джерел доходів), повинна бути повернена на вимогу органу, який призначив субсидію. У разі виникнення спору, він вирішується в судовому порядку.

При цьому існуюча судова практика є негативною по відношенню до отримувачів субсидій. Страждають, перш за все, небагаті люди – майже у всіх випадках мова йде про приховування незначних доходів або власності.

Досить показовим є рішення Оболонського районного суду Києва, який стягнув +1747 грн. з родини, оскільки «не була вказана державна соціальна допомога по догляду за інвалідом II групи внаслідок психічного розладу».

Поширеними підставами для стягнення коштів є приховування автомобіля, неповідомлення про спадкування будинку і незадекларовану зарплату, стипендію.

Більш детальну інформацію або консультацію юриста про порядок призначення субсидій конотопці можуть отримати при наявності соціальної карти.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: