“Конотопські читання” вкотре об’єднали науковців, музейників та краєзнавців

Культура | 14:02, 13.09.2017
 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 12 вересня у міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського всьоме відбулася науково-практична конференція «Конотопські читання», що була започаткована у 2010 році до 110-річчя від часу заснування міського міського краєзнавчого музею.

Про це повідомляє відділ культури міської ради.

Учасники конференції цьогоріч досліджували теми історії нашого міста, Конотопщини, Конотопської битви 1659 року, історії життя та діяльності наших видатних земляків – Олександра Лазаревського, художників Казиміра Малевича та Іллі Рєпіна, бібліографа Степана Пономарьова та іншим видатним землякам, історії медицини, військової справи, науці і техніці, археології та краєзнавству, музейництву та пам’яткоохоронній справі.

Пленарну частину конференції після виконання «Славня» відкрили начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко та директор міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Наталія Верба.

Робота конференції проходила у великій виставковій залі міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського.

До участі в ній були запрошені краєзнавці, журналісти та науковці, бібліотекарі, вчителі історії, представники громадськості.

З цікавими доповідями з історії, археології, культури та природи Лівобережної України виступили доктори та кандидати історичних наук, аспіранти та викладачі, науковці і музейники, краєзнавці і природоохоронці з Києва, Одеси, Сум, Чернігова, Глухова, Ніжина, Батурина, Конотопа та інших міст України.

Виступи науковців були цікавими і наповнені новими відомостями з історії рідного краю і викликали запитання слухачів, на які були дані вичерпні відповіді.

Після проведення читань учасникам читань та гостям була запропонована екскурсія по експозиції міського краєзнавчого музею. Учасники конференції вирішили і в подальшому плідно співпрацювати та провести чергові «IX Конотопські читання» у вересні 2018 року, що будуть присвячені 10-річчю створення музею авіації в Конотопі.

Кожен з науковців – учасників конференції отримав примірник наукової збірки «VIIІ Конотопські читання».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: