Конотопська прокуратура працює у новому форматі

Суспільство | 10:16, 11.03.2016
 Поділитися

Поділитися в

Після реорганізації на території Сумської області тепер замість 19 районних, міжрайонних та міської прокуратури функціонують п’ять місцевих прокуратур, однією з яких є Конотопська місцева прокуратура. До її юрисдикції тепер належать Конотоп та Конотопський район, а також Білопільський, Буринський та Путивльський райони. У вказаних районах, крім Конотопського, створені відділи Конотопської місцевої прокуратури.

Переформатування органів прокуратури призвело також до скорочення штату місцевої прокуратури на п’ять осіб.

У зв’язку зі змінами функцій та повноважень органи прокуратури позбавлені функцій так званого загального нагляду. На даний час прокуратура позбавлена права перевірки за заявами і скаргами громадян, які вирішувалися раніше шляхом витребування матеріалів, призначення ревізій, проведення відповідних перевірок, виділення спеціалістів, відібрання пояснень, а в разі порушення закону – внесення відповідних документів реагування та постановки питання про притягнення винних до відповідальності. Представницька функція органів прокуратури також обмежена. Відповідно до ст. 23 ЗУ про прокуратуру прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина лише у випадках, якщо особа неспроможна самостійно захистити свої порушувані чи оспорювані права через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність. А законні представники або органи, яким надано права захищати інтереси таких осіб, не здійснюють їх або неналежним чином здійснюють їх захист. Тобто представляти інтереси усіх без винятку органи прокуратури тепер не мають права.

До прокурора можна оскаржити лише такі дії та рішення: постанову слідчого про закриття кримінального провадження упродовж 10 днів з моменту отримання заявником копії такої постанови (дія чи бездіяльність слідчого під час досудового розслідування тепер оскаржується лише в суді і не належить до компетенції прокуратури) ; прокурору вищого рівня можна оскаржити недотримання розумних строків слідчим прокурором під час досудового розслідування.

Куди тепер мають звертатися громадяни за захистом своїх прав? У випадку порушення прав людини, передбачених законодавством про працю України, можна звернутися до управління державної праці в Сумській області і вимагати відповідної перевірки та поновлення своїх прав. Правову допомогу громадяни можуть отримати в центрах надання безоплатної правової допомоги, один з яких знаходиться і в Конотопі. А от оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових чи службових осіб можна лише в суді.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: