Конотопська молодь зможе навчатися за рахунок держави лише за 19 професіями

Суспільство | 12:44, 25.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

Уряд визначив перелік із 19 професій загальнодержавного значення, підготовка кадрів за якими здійснюватиметься у професійно-технічних навчальних закладах за кошти державного бюджету.

Згідно з Національним класифікатором це: машиніст бурової установки (будівельні роботи), монтажник систем вентиляції, бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння, моторист бурової установки, тістороб, верстатник деревообробних верстатів, живописець, верстатник широкого профілю, токар, фрезерувальник, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, складальник корпусів металевих суден, монтер колії, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, виноградар, бджоляр та помічник машиніста тепловоза і електровоза. На їх фінансування у 2017 році уряд планує витратити 169 млн 600,8 тис. грн.

“Ці професії – пріоритетні для розвитку економіки країни, і підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки. Завдяки цьому рішенню ми не лише забезпечимо пріоритетні галузі кваліфікованою робочою силою, а й суттєво підтримаємо професійно-технічні навчальні заклади”, – зазначила на засіданні уряду міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що у минулому році на утримання трьох Конотопських ДПТНЗ загалом було витрачено 18 млн 955 тис грн , з них 14 млн 113 тис.грн довелося викласти з міського гаманця, решта надійшла з обласного бюджету. Хто утримуватиме профтехосвіту у 2017 році наразі остаточно ще не вирішено, та якщо доведеться робити це коштом міського бюджету, витрати будуть  більшими за  цьогорічні  у зв’язку зі зростанням мінімальної зарплатні, вартості комуналки та інших складових.

Джерело – fontannews.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: