Конотопська міськрада у числі інших взяла на себе зобов’язання привести регламент у відповідність до чинного антикорупційного законодавства + фото

 Поділитися

Поділитися в

Шість міських рад Сумської області (Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка) взяли на себе зобов’язання привести регламенти своїх рад у відповідність до чинного антикорупційного законодавства.

Такі результати виконання проекту «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», що виконується громадською організацією Чернігівський освітній центр «Ініціатива».

Про це повідомив вчора, 25 січня голова організації Павло Пущенко під час прес-конференції в Сумах.

За словами громадських активістів, на сьогоднішній день нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування (зокрема, регламенти місцевих рад, виконавчих комітетів та положень про постійні комісії тощо) часто не приведені у відповідність до прийнятих нових законодавчих актів, зокрема, закону України «Про запобігання корупції» та новел закону України «Про місцеве самоврядування».

Не досконало прописані або взагалі відсутні процедури запобіганню корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування, зокрема, що стосується конфлікту інтересів.

Загалом в нормативних документах, які регулюють роботу місцевих рад, що були охоплені дослідженням в Сумській області відображено лише 23 % норм, які, згідно розробленої методології, мали б бути присутні в місцевих НПА щодо питання конфлікту інтересів.

Тож місцевим радам громадські експерти запропонували внести зміни до своїх регламентів, щоб привести документи у відповідність до антикорупційного законодавства.

Більшість міських рад, які були задіяні у проекті, погодилися з надісланими зауваженнями та пообіцяли врахувати надані рекомендації під час внесення змін до своїх нормативних документів.

Єдиним містом Сумської області, яке зовсім не відреагувало на звернення громадськості став Лебедин.

Відзначимо, що частина 7 статті 28 ЗУ «Про запобігання корупції» прямо зобов’язує органи місцевого самоврядування передбачити в нормативно-правових актах, порядок та шляхи врегулювання конфлікту інтересів осіб, діяльність яких вони регулюють.

Більш детально з методологією дослідження та результатами аналізу можна ознайомитися за посиланням https://fex.net/get/061394046552/227915632 .

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: