Конотопщину перевели із зони захисту у зону нагляду

Суспільство | 17:12, 26.08.2016
 Поділитися

Поділитися в

Це пов’язано з тим, що нових спалахів африканської чуми на території Конотопського району не виявлено. Про це йшлося на черговому засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

З часу виявлення хвороби безпосередньо в селі Попівка були проведені заходи з вилучення всіх свиней. Приміщення, у яких утримувались тварини, очищені та продезінфіковані, проведено дератизацію та дезінфекцію автомобільного транспорту, на в’їздах та виїздах із с.Попівки встановлені дезбар’єри.

У Конотопі, який входить у 20-кілометрову зону навколо осередку виявлення інфекції, на той час був оголошений карантин та встановлена заборона на продаж м’яса на ринках міста.

Але в зв’язку з численними зверненнями підприємців-м’ясників через тиждень потому м’ясні павільйони у Конотопі відкрили. Щоправда м’ясні вироби дозволили продавати за умов ретельного контролю ветслужби та за наявності всіх відповідних дозволів на забій та реалізацію свиней.

Цей крок, за інформацією прес-служби Конотопської міської ради, був зроблений з урахуванням думки та інтересів усіх, хто постраждав від виявленого вірусу АЧС, при цьому не порушуючи законодавчі норми та інструкції.

Наразі відповідні служби відносять Конотоп не до зони захисту, а до зони нагляду. Відповідно до зміни статусу в місті працюють м’ясні павільйони та йде реалізація свинини, завезеної з благополучних районів та ретельно перевіреної ветслужбою.

Конотопчани, які сумніваються в безпечності продукту, який вони купують на ринку, мають право вимагати у продавця відповідні документи.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: