Конотопчан із сердечними хворобами побільшало

Суспільство | 12:49, 28.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

Завтра відзначатиметься Всесвітній день серця.

Аналізуючи ситуацію з хворобами серцево-судинної системи в Конотопі, можна зробити висновок, що за останні декілька років їх кількість зросла.

За інформацією кардіолога ЦРЛ Л.Шерудило, майже кожен другий житель має хвороби системи кровообігу, а це -58 293 чоловіки! Найчастіше трапляються цереброваскулярна та ішемічна хвороба серця з артеріальною гіпертензією. Поширюваність останньої серед населення постійно зростає. Так, у 2000 році вона складала 16 %, а вже у 2016 році – майже 30 %.

З огляду на значну поширюваність хвороб серця, цим проблемам приділяється велика увага влади на всіх рівнях. Завершила роботу «Програма з профілактики та лікування артеріальної гіпертензії 1999 – 2010 роки» та працює «Обласна цільова програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань у Сумській області на 2013 – 2017 роки», що дає змогу більш активно виявляти хворих з підвищеним тиском, заохотити населення до своєчасного та тривалого лікування. Також забезпечено обстеження у кардіологічному відділенні: добове моніторування артеріального тиску та ЕКГ, ультразвукове дослідження тиску, велоергометрія.

На превеликий жаль, кількість хворих з інфарктом міокарда теж зростає: за 2016 рік проліковано більше 100 чоловік, при тому, що своєчасно звернулися за допомогою менше третини.

Кардіологічна медицина Конотопа робить усе від неї залежне, аби надати кращу допомогу пацієнту. Так, у травні 2016 року у місті побувала виїзна бригада з «Інституту серця МОЗ України», яка консультувала та відбирала хворих для подальшого лікування. З червня 2016 року діє обласна програма з безкоштовного забезпечення проведення коронарографії та стентування жителів області з інфарктом міокарда, які доставлені у гострий період. З Конотопщини направлено 3-х хворих, яким зроблено безкоштовно коронарографію і в одному випадку поставлено 2 стенти. Також забезпечуються безкоштовними штучними водіями ритму хворі з порушенням ритму. У 2016 році 2-м хворим встановлено такі медичні конструкції за рахунок державного бюджету в СОКН та 1-му у Центрі серця.

Попри значний розвиток медичної галузі, лікарі закликають кожного самостійно перейматися своїм здоров’ям. Та радять відмовитися від паління, алкоголю, наркотиків, не зловживати міцною кавою та чаєм, вести активніший спосіб життя, будь-що боротися із зайвою вагою – усе це у комплексі дасть змогу нормалізувати артеріальний тиск і покращити роботу серця.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: