Конотоп – 23-й серед 48 міст України за демократичністю

Суспільство | 08:50, 4.11.2016
 Поділитися

Поділитися в

За даними дослідження «Індекс демократичності міст»,презентованого 1 листопада експертами Українського незалежного центру політичних досліджень, Суми посіли четверте, а Конотоп 23 місце місце серед 48 міст України.

Увага дослідження була зосереджена на аналізі локальних нормативно-правових актів, які регулюють механізми місцевої демократії:  забезпечення прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування, участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.

Серед 13 основних документів, які було проаналізовано  – Статут територіальної громади, звітування міських голів та депутатів міських рад, електронні петиції,  консультації з громадськістю, загальні збори громадян за місцем проживання, тощо.  Максимальний рейтинг, який міста могли отримати за результатами оцінки кожного з інструментів та якості нормативно-правових актів – 100%.

 Сильні й слабкі сторони Сумської і Конотопської міських рад очевидні з нижченаведеної вибірки дослідження:

Регламент Сумської і Конотопської міських рад був оцінений як «середній» (по 71%).

Положення про постійні депутатські  комісії – 3-тє місце (69%) у Сумської міськради,  6-те у Конотопської (62%).

Регламент виконкомів обох міськрад  оцінений як «низький», але кращий він у Конотопі (39%), ніж в Сумах (26%).

Статут територіальної громади Сум експерти оцінили як «середній» (71%), Конотопа — як «низький» (43%).

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок організації та проведення громадських слухань у Сумах  — «низький» (40%), у Конотопі – «жахливий» (20%).

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок роботи з місцевими ініціативами:Суми – 42% (низький рівень), Конотоп – нижче жахливого (0%).

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок організації та проведення загальних зборів: Суми – 31% (низький рівень), Конотоп – 19% (жахливий).

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок ініціювання електронних петицій. Суми увійшли до 12 міст України, які набрали по 100%, рівень цих документів в Конотопі оцінили як «середній» (55%).

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок ініціювання та подання проектів на громадський бюджет участі: Суми — у десятці міст, які запустили громадський бюджет участі (80%), у Конотопі він відсутній.

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок звітування міських голів та депутатів міських рад.   Суми — у четвірці  найкращих ( 82%), у Конотопі їх рівень «низький» (45%).

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок проведення консультацій з громадськістю. Всього 4 міста набрали більше 50%. Суми і Конотоп у числі усіх інших з рівнем  «середній».

Нормативно-правові акти, які регулюють порядок проведення громадських експертиз, зрозробили лише в 4 українських містах. У Сумах і Конотопі «недоробили» (по 20%).

Рівень нормативно-правових актів, які регулюють організацію роботи помічників-консультантів депутатів міських рад у Сумах і Конотопі, на думку експертів, однаково «низький» (по 33%).

У підсумку середній рівень підготовки основних  документів, які регулюють механізми місцевої демократії, дорівнює у Сумах 49% (четверте місце в Україні після Чернівців, Чернігова та Івано-Франківська), у Конотопі – 35% (23 місце).

Джерело – xpress.sumy.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: