Кому з конотопців варто радіти- ціна електроенергії у січні знизиться на 10%

Суспільство | 09:38, 15.01.2017
 Поділитися

Поділитися в

З січня 2017 року вперше за 25 років подешевшає електроенергія. Чи торкнеться це побутових споживачів?

Ми вже звикли до того, що тарифи на електроенергію і комунальні послуги постійно збільшуються. Але в цьому році українці стануть свідками небувалого в новітній українській історії події – вартість електроенергії знизиться, причому двічі – з 1 січня (на 10%) і з 1 квітня 2017 року (на 5,8%). Відповідне рішення було прийнято НКРЕУ 20 грудня.

Таким чином середньорічна оптова ринкова ціна на 2017 рік встановлюється на рівні 1285,06 грн. / МВтг, без ПДВ (до цього – 1490 грн. / МВтг). За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, підставою для прийняття цього рішення стала стабільна генерація електроенергії в Україні.

– Однак зниження вартості електроенергії стосується лише закупівель на оптовому ринку, тобто непобутових споживачів – це малий, середній, великий бізнес, бюджетні установи, – пояснюють енергетики. – А для населення в березні очікується чергове підвищення вартості електроенергії на 25%.

І тим не менше населення має відчути здешевлення електроенергії для підприємців, тому що за все в підсумку платить кінцевий споживач.

– У тарифі того ж «Водоканалу» 40% собівартості становить саме електроенергія, – говорить економіст Олександр Охріменко. – За ідеєю, якщо собівартість буде знижуватися – повинні падати ціни і на товари, знижуватися тарифи.

Споживачів розділять
У 2015 році НКРЕУ постановою № 220 затвердило поетапне підвищення вартості електроенергії. Останній, п’ятий етап припадає на березень 2017 року.

До цього моменту споживачі будуть розділені на дві групи: з об’ємом споживання до 100 кВт * год на місяць і понад 100 кВт * год. Для першої групи споживачів вартість електроенергії в березні 2017 року становитиме 0,9 грн. / КВт * год. для другої – 1,68 грн. / кВт * год.

Джерело – Вечірній Харків

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: