Кількість ФОПів у Конотопі, які припинили свою діяльність, зменшилася удвічі

Суспільство | 15:22, 17.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Підвищення з першого січня мінімалки до 3 200 грн і зобов’язання сплачувати 704 грн фіксованого податку навіть для неприбуткових підприємств спонукало конотопських приватників масово закривати бізнес  на межі 2016-17 років. Але наразі можна констатувати, що кількість охочих закрити ФОПи пішла на спад. Якщо у грудні 2016р (згідно з даними відділу міськради з питань державної реєстрації) припинили свою діяльність 204 ФОПи, то у січні нинішнього року – 181, у лютому – 94. І хоча наприкінці січня посадовці обласного  управління ДФС впевнено звітували, що 85% усіх ФОПів, які знялися з обліку, були економічно неактивними суб’єктами – для стотисячного міста це доволі відчутна втрата.

Натомість можемо втішитися тим, що навіть у такий скрутний час в нашому місті  є сміливці, що розпочинають бізнес. Протягом січня у відділі держреєстрації  зареєструвалося 42 ФОПи, у лютому – 46.

На загальну ситуацію з безробіттям у Конотопі закриття ФОПів суттєво не вплинуло, адже левова частка забезпечення робочими місцями залежить від заводів і великих підприємств – пояснюють у  міськрайцентрі зайнятості.  Їх моніторинг засвідчує, що за січень і лютий  поточного року стали на облік у центрі зайнятості як безробітні 13 ФОПів і 118 найманих ними  працівників. Причому ця статистика враховує не лише місто, а й район. Що ж до загального співвідношення попиту і пропозицій на міськрайонному  ринку праці  – можна відзначити незначне коливання, обумовлене швидше сезонністю, ніж змінами у законодавстві. Якщо у грудні на 1 вакансію було 16 безробітних, то у січні співвідношення становило 1:13; а у лютому  1:17.

Автор – Вікторія Дячок

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: