Керівництво найбільшого автопідприємства міста прокоментувало відміну з 1 червня безкоштовного перевезення пільговиків

Суспільство | 12:20, 11.06.2016
 Поділитися

Поділитися в

Конфлікт, який стався у п’ятницю між учасниками бойових дій та міською владою, набув неабиякого розголосу. Атошники, які прийшли під стіни мерії, вимагали повернути їм законний пільговий проїзд у міському транспорті. Адже з 1 червня водії автобусів почали відмовляти їм у безкоштовному проїзді всупереч тому, що було обіцяно владою.

Зі слів мера Артема Семеніхіна, відмова атошникам у пільгах – то особисте рішення автоперевізників, з якими існує на цей рахунок відповідна домовленість. Самі ж підприємці стверджують, що домовленість дійсно була, але до 1 червня. Більше того, обурені тим, що влада саме їх звинувачує у цьому транспортному колапсі, просять дослухатися й до їхніх коментарів з цього приводу.

Зокрема, адміністрація «Корунд-С» спростовує інформацію про те, що лише їхнє підприємство перестало надавати безкоштовні пільгові місця з 1 червня. «Возить лише один підприємець, інші, як і ми, чекають, що про нас теж, нарешті, згадають і віддадуть обіцяну законну компенсацію, – розповідають в адміністрації «Корунда» – І дуже неприємно, що проблеми, які має вирішити влада, сьогодні перекладають на плечі автоперевізників. На сьогоднішній день «Корунд-С» – найбільше автопідприємство міста, в якому 60 автобусів. У інших перевізників – по два-три автобуси. А різниця в обслуговуванні двох транспортних засобів і шістдесяти – повірте, велика! Ми працюємо прозоро, бо в нас усі платежі йдуть по рахункам, а не готівкою. А тому дозволити собі купити десь щось з рук дешевше ми не можемо. Наразі держава нам винна понад півмільйона грн. І не зважаючи на це, до 1 червня ми возили пільговиків, як і обіцяли меру. Але за цей час міська рада не вирішила питання з компенсацією. Ми не отримали ні копійки. Тож більше возити не можемо і не будемо. Доки не отримаємо гроші».

Самі атошники претензій до перевізників ніби-то не мають, розуміючи ситуацію, в якій ті опинилися. Під час мітингу вони вимагали у влади якнайшвидше компенсувати гроші за їхній безкоштовний проїзд власникам громадського автотранспорту.
Тож, чи врегулюється транспортне питання в Конотопі найближчими днями, покаже позачергова сесія, яку міський голова скликав на понеділок 13 червня. Самі ж представники пільгових категорій населення мають намір бути на ній присутніми, аби проконтролювати особисто процедуру виділення депутатами коштів на компенсацію перевезень.

Нагадаємо, що з 1 травня у Конотопі скасували пільгові перевезення у громадському транспорті. Єдине, на що можуть тепер розраховувати пільговики – а їх у Конотопі, за даними управління соцзахисту, 24 200 осіб, – це трамваї та комунальний маршрут №10, якими відповідні категорії суспільства можуть пересуватися безкоштовно.

Як відомо, в цьому році витрати з відшкодування пільгового проїзду в держбюджет-2016 закладені не були. Відшкодовувати перевізникам вартість безкоштовного проїзду можна лише з бюджету міського. Але його розмір виявився замалим, аби достойно витримати на собі цю статтю витрат.

«Але приватне автопідприємство не може бути крайнім в тій ситуації, коли держава, будемо казати прямо, відібрала пільги у людей, а ПП «Корунд-С» та інші перевізники мають з власної кишені та всупереч закону здійснювати перевезення пільговиків – коментують відміну пільгових перевезень в адміністрації «Корунд-С».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: