Герої нашого часу: Михайло Драпатий, який сьогодні командує 58-ю мотопіхотною бригадою, має орден Народного Героя України

Суспільство | 11:25, 28.11.2016
 Поділитися

Поділитися в

Михайло Драпатий, який разом із 58-ю мотопіхотною бригадою знаходиться сьогодні в Конотопі, нагороджений орденом «Народний Герой України». Ця нагорода вручається громадянам України, а також громадянам іноземних держав за видатні заслуги в обороні незалежності України та волонтерської допомоги збройним силам.

Свою заслужену нагороду Михайло Драпатий отримав за командирський професіоналізм та мудрість під час виведення бійців своєї бригади з ворожого оточення. Він урятував від смерті цілий батальйон, який майже місяць обстрілювали з градів і мінометів.  На той час пан Михайло керував 72-ю механізованою бригадою ЗСУ.

Багатостраждальний сектор Д вздовж кордону з Росією. Краснопартизанськ… Сектор, де лінія кордону окреслена кров’ю наших солдат, де наші, затиснуті з обох сторін частини обстрілювали “градами” з обох боків впродовж 22 днів. Де в багатьох закінчилась провізія і боєзапас, згоріло все включно з одягом та взуттям. Було прийнято рішення йти на прорив. Мало хто вірив, що їм удасться вирватися з ворожого оточення. Та всі повірили в нього. І він вивів їх із-під куль терористів. Взяв на себе відповідальність, очолив та зумів вивести вцілілих бійців з оточення майор 72-ї білоцерківської мехбригади Михайло Драпатий. Пройшли практично без сну за 3 доби  більше 160 км під безперервними обстрілами, по замінованим територіям, крізь засідки та інші перешкоди. Вони вийшли на танках, БМП, БТРах, самохідних гаубицях, вони врятували РСЗВ. Підрозділи 24-ї, 51-ї та 72-й механізованих бригад і 79-ї аеромобільної, а також 3-го полку спецназу і Державної прикордонної служби здійснили успішний прорив із «казана» й вийшли на з’єднання з головними силами українських військ.

“Для мене це найвища нагорода, і не тому, що вона висока, державна, а тому, що за нею стоять життя. Дякую всім, в першу чергу – волонтерам, які нас підняли з колін, дякую простому народу, який не боїться нічого, дякую своїм батькам” – сказав Михайло Драпатий під час урочистого вручення йому ордена Героя України.

comments powered by HyperComments