ЕКОЛОГІЧНУ ПРОБЛЕМУ У С. ПОПІВКА НА КОНОТОПЩИНІ СПРОБУЮТЬ ВИРІШИТИ ОДНОЧАСНО ДЕКІЛЬКОМА СПОСОБАМИ

Безпека, Екологія | 09:12, 20.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Такого висновку дійшли члени Координаційного комітету з питань екологічної безпеки та природокористування.

Про це повідомляють на сайті Конотопської РДА.

Екологічна ситуація, що склалася навколо ДП «Попівський експериментальний завод» у Конотопському районі, змусила зібратися представників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Держпродспоживслужби, Державної екологічної служби, науковців. Викиди (барди) спиртового виробництва, що не утилізуються і без очищення разом зі стічними водами с. Попівка скидаються у відстійники (накопичувачі, забруднюють повітря далеко за межами самого села.

У ході засідання членами Координаційного комітету прийнято рішення, що проблема буде вирішуватися паралельно декількома способами. Довгострокова перспектива – будівництво очисних споруд у с. Попівка. І це реально можливо, адже обсяг стічних вод незначний: за нормами водоспоживання – 30 кубів за добу. Реалізація такого проекту, у цьому випадку, залежить від ініціативи органів місцевого самоврядування та за умов співфінансування, у тому числі за рахунок природоохоронних коштів та коштів обласного природоохоронного фонду.

Як альтернатива швидкого вирішення цієї проблеми залишається внесення мікроорганізмів до бардонакопичувачів, щоб зменшити неприємний запах. Для цього потрібно врахувати всі умови для забезпечення ефективного функціонування аеробних бактерій. Така задача була поставлена перед керівництвом ДП «Попівський експериментальний завод».

Також членами Координаційного комітету з питань екологічної безпеки та природокористування було запропоновано органам місцевого самоврядування розглянути варіант збору і вивезення нечистот на очисні споруди м. Конотоп, але це також потребує фінансових прорахунків.

Довідково: Для максимального і ефективного впливу бактерій необхідні два фактори: аерація води, оскільки ці бактерії для життєдіяльності  потребують кисень, і ретельний контроль за ph-середовищем, тобто за кислотністю цих стоків.

Представники управління Держпродспоживслужби в м. Конотоп вже провели на місці перевірку та надали приписи. Державна екологічна інспекція отримала згоду Мінприроди на позапланову перевірку цього об’єкту і здійснить це найближчим часом.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: