Домени другого рівня

Без категорії | 17:53, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

З кожним роком інтернет набуває все більше і більше постійних користувачів. Вся комерція сьогодні переходить в режимі онлайн: відкривається величезна кількість інтернет-порталів, електронних магазинів, створюються соціальні мережі, ведуться блоги. В результаті створюються нові сайти, що вимагають унікальні адреси і доменні імена. У цій статті ми розглянемо домени другого рівня в Україні.
Справа в тому, що домени верхнього (першого) рівня, такі як. Ua, вимагають для реєстрації наявності у власника права на відповідну торгову марку. Його підтверджує спеціальне свідоцтво, видане Держпатентом. Тому багато власників сайтів віддають перевагу загальнодоступним доменам, які є доменами другого рівня, таким як. Com.ua,. Kiev.ua і так далі. Вони можуть використовуватися не тільки підприємствами, але й приватними особами.
 
Передусім треба сказати, що на сьогоднішній день в Україні зареєстровано 644704 доменних імені (за даними на 1 липня 2012 року), серед яких 13903 користуються тільки першим рівнем.
 
Найпопулярнішим доменом на території нашої країни є. Com.ua. Йому належить більш ніж 39% всіх доменних імен, приріст за червень 2012 року складе 2160 імен, що не дивно, так як адреси сайтів з таким доменом легко запам'ятовуються і головне – коротко записуються.
 
13% всіх українських інтернет-адрес належать домену. Org.ua. Число реєстрацій в його зоні за останній місяць одно 435. Всього ним користуються 86 029 адрес. Чималою популярністю користуються також домени. In.ua (30297 імен),. Net.ua (43730).
 
Також велика кількість інтернет-ресурсів належить домену. Kiev.ua, в зоні якого зареєстровано 54839 імен. Варто відзначити зручність таких регіональних доменів. Вони дуже ефективно сприяють розвитку бізнесу в конкретному географічному регіоні, а також це позитивно позначається на адресу самого інтернет-ресурсу, так як він прив'язується до назви міста, в результаті чого сам адресу краще запам'ятовується.
 
Домени другого рівня в Україні мають один недолік, який полягає в складності написання назв деяких населених пунктів. Найяскравішим прикладом є домен. Khmelnitskiy.ua, яким через це користуються всього 9 сайтів. Однак альтернативою йому служить скорочена версія – km.ua, показники якої набагато вища за рахунок простого ідентифікатора регіону.
 
Така ж ситуація у доменних імен. Cherkasy.ua, яке в скороченому вигляді записується як. Ck.ua, chernigov.ua -. Cn.ua,. Ivano-frankivsk.ua -. If.ua,. Zaporizhzhe.ua -. Zp . ua,. zhitomir.ua -. zt.ua і так далі.
 
Останнім часом домени другого рівня, які вказують регіон, стають платними, і багато користувачів перестають ними користуватися, віддаючи перевагу безкоштовним доменам. Про це свідчить значне зменшення кількості їх користувачів. Приміром, тільки за останній місяць доменом. Sumy.ua перестали користуватися майже 150 власників сайтів.
 
В цілому за червень 2012 домени другого рівня в Україні почали використовуватися для 3634 нових імен. Необхідно відзначити, що ці імена можуть задіяти не тільки сайти, так як існує можливість зареєструвати домен і використовувати його тільки для пошти.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: