Чорнобильці Сумщини отримують перші перемоги в судах

 Поділитися

Поділитися в

Сумський окружний адміністративний суд задовольнив адмінпозов учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС до Сумського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області про визнання дій протиправними.

А саме – щодо відмови сумчанину-чорнобильцю в перерахунку пенсії відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Суд зобов’язав Управління здійснити з 01.10.2017 року перерахунок пенсії з інвалідності, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 01.10.2017-го до моменту здійснення перерахунку.

«Стосовно чорнобильців-ліквідаторів нинішня влада припускається дискримінації. Стаття 59 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» поширюється на всіх військовослужбовців, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, а не лише на тих, хто проходив на той момент строкову службу, — нагадує голова фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Олександр Будник. — Усі заперечення цього Пенсійним Фондом і міністром соцполітики – це бажання зекономити гроші. Юристи партії «Відродження» розробили зразок позовної заяви для всіх військовослужбовців, яка стала у нагоді вже багатьом чорнобильцям. Тим, хто опинився у схожій ситуації, радимо не зволікати, а подавати позов до суду».

Нагадаємо, Сумська обласна організація Партії «Відродження» надає безоплатну правову допомогу з питань перерахунку пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відповідна ініціатива з’явилася 21 травня під час зустрічі депутатів «Відродження» з представниками чорнобильських організацій.

Прийом громадян проводиться щовівторка з 14:00 до 17:00 у громадській приймальні Сумської обласної організації Партії «Відродження» за попереднім записом (тел.: (0542) 655-505).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: