Коли конотопці знову зможуть отримувати медикаменти за програмою”Доступні ліки”?

Суспільство | 10:25, 11.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Наразі у Конотопі призупинена реалізація державної програми “Доступні ліки”.  Адже, як повідомляється на фейсбук-сторінці Сектору Конотопської міської ради з питань охорони здоров’я та праці, поки-що відшкодуванння вартості медичних препаратів неможливе.

Зокрема зазначається, що з 2 по 11 січня 2018-го року у МОЗ відбувався прийом заяв від виробників/імпортерів лікарських засобів для формування реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Зокрема на офіційному сайті міністерства наказ про “Про затвердження реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби” визнано таким, що втратив чинність . На підставі цього документа здійснювалося розрахунки вартості розміри відшкодування і сума доплати за кожний лікарський засіб, що увійшов до програми.

Таким чином, наразі на місцях не знають, які медикаменти можна відпускати безоплатно або з незначною доплатою.  На “Урядовому порталі”  анонсується, що МОЗ  затвердить новий перелік препаратів програми “Доступні ліки” на початку лютого (орієнтовано 05.02.2018).

Нагадаємо, новий реєстр “Доступних ліків” містить 23 (міжнародних непатентованих найменувань) МНН. Наприкінці грудня Уряд ухвалив зміни до програми і доповнив “Доступні ліки” ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу — Лозартаном та Глібенкламідом.

Також були ухвалені зміни, що впроваджують новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, фармкомпанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити список препаратів, що відшкодовуватимуться на 100% за державний кошт.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: