Чому депутати висловили недовіру міському голові?

Політика | 17:55, 15.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Про події минулого тижня, пов’язані з висловленням депутатами недовіри міському голові, не чув хіба що лінивий. Про це говорили і в соцмережах, і в прямому ефірі міського телебачення. Зокрема, команда мера назвала такі дії з боку депутатів шабашем, заявивши при цьому, що готова до перевиборів, щойно про це попросить громада. Жодних коментарів з приводу останніх подій  конотопські депутати до цього не надавали. Розповісти подробиці політичних баталій «Голосу Конотопа» погодився депутат міської ради Олександр Кирій.

IMG_0237

 • Що стало причиною проведення позачергової сесії та висловлення недовіри міському голові з боку депутатського корпусу?
 • Перш за все, хочу зазначити, що ніякої сесії ми не проводили. Це були загальні збори, в яких узяли участь 26 депутатів і на яких мене обрали головуючим. Підставою для такого зібрання став інцидент у міській раді, де на очах у працівників виконкому та міського голови побили журналіста, оператора Романа Долю. Такі випадки не припустимі у стінах державної установи, а для вирішення будь-яких конфліктів у нас існують правоохоронні органи. У зв’язку з цим ми, попередньо переглянувши відеоматеріали, висловили недовіру міському голові Артему Семеніхіну та звернулися з відповідним листом до правоохоронних органів, в якому попросили розібратися в даній ситуації та провести відповідне розслідування.
 • Відповідь поліції уже є з цього приводу?
 • Поки що немає. Але ми її почуємо під час чергової сесії міськради 30 березня.
 • Чи планують депутати висловлювати недовіру меру під час цієї сесії?
 • Усе залежатиме від того, що нам скажуть правоохоронці.
 • Чи бояться депутати перевиборів, про які говорить Артем Семеніхін?
 • Я не можу говорити за всіх своїх колег, але думаю, що ні. Особисто я – не боюсь. Я – патріот свого міста і завжди опікувався проблемами його мешканців, багатьом допомагав і продовжую це робити. А тому навряд чи хтось може дорікнути мені в тому, що я поганий депутат. Так, у мене в свій час були проблеми, коли я знаходився під слідством, але це в минулому, до того ж за всіма вироками суду я був виправданий. Завжди працював на благо міста і продовжуватиму це робити. Я тут живу, і мені небайдужа його доля.
 • З чого взагалі почалися непорозуміння депутатів з владою? Адже, на перший погляд, ви разом працювали досить злагоджено…
 • Може це лише на перший погляд. Насправді після виборів ми дійсно намагалися бути згуртованою командою, відкидаючи особисті принципи та амбіції. Ми дозволили міському голові поставити на всі управлінські посади своїх однопартійців. Хоча в інших містах такого немає. Представники депутатів, яких обрали люди, теж повинні бути у штаті виконкому. Це б дозволило більш ретельно контролювати ситуацію і, що найголовніше, відповідати за дії людей, які б обіймали ці посади, перед своїми виборцями. Ми ж довірилися Артему Юрійовичу, дозволили йому розширити штат, аби лише це сприяло ефективній роботі, але, як виявилось, дарма. На сьогоднішній день ми маємо дані стосовно того, що поліцією відкриті декілька десятків кримінальних проваджень на посадовців виконкому, у тому числі й заступників міського голови та секретаря міськради, дії яких підконтрольні Артему Семеніхіну. Проводиться слідство і рано чи пізно його результати оприлюднять. Заробітна плата міської влади у 20-30 тисяч гривень також викликає безліч запитань – за яку роботу нараховуються такі суми, коли в інших містах зарплати посадовців в рази менші? Більше того, міський голова, який повинен бути, перш за все дипломатом у стосунках з людьми, зіштовхує їх лобами, провокує на конфлікти та дестабілізує ситуацію в місті, порушуючи спокійний ритм життя мешканців. У нас і без того зараз непрості часи: війна, високі тарифи, складна економічна ситуація. Людям хочеться відчувати себе у безпеці хоча б у своєму маленькому місті. Але й цього їм не дає влада. Але в усьому цьому винен не лише Артем Семеніхін, а й ми- депутати. Бо ми дозволили йому господарювати із застосуванням усіх можливих важелів управління та можливістю призначати людей на державні посади. А повіривши, не догледіли, як усе вийшло з-під контролю і вийшло за рамки правового поля.
 • Про вас особисто Артем Семеніхін за останні декілька днів сказав досить багато у мережі Фейсбук. Що скажете з цього приводу?
 • Я не хочу виправдовуватися, бо для мене це принизливо – доводити комусь свою правоту. Більшість конотопців знають мене і оцінку моїм діям мають право робити лише вони. Те, що міський голова дозволяє собі опускатися до рівня базарної баби, який тільки й робить, що пускає плітки і ображає кожного, хто на нього не так гляне чи щось не так скаже, вважаю неприпустимим для держслужбовця. Але того вже не змінити, така вже він людина. Він весь час говорить про те, що конотопські спільноти та деякі активісти постійно обливають його багнюкою, лізуть в особисте життя і йому це неприємно. І в той же час робить це сам по відношенню до інших людей, до депутатів, особисто до мене. У мене теж є родина, діти, які ходять до школи і яким неприємно чути, як мер поливає мене брудом. У будь-якій ситуації потрібно, перш за все залишатися людиною – виваженою і порядною. Особливо коли ти – міський голова і повинен би бути прикладом для тих, ким був обраний.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: