Чи облаштують у Конотопі нове сміттєзвалище?

Суспільство | 11:56, 30.03.2016
 Поділитися

Поділитися в

Термін експлуатації міського сміттєзвалища закінчується вже менше, ніж за рік – у січні 2017 –го.
Як відомо сьогодні побутові відходи конотопчан масово дислокуються неподалік від околиці міста, відразу за мікрорайоном «Сім вітрів». Усі, хто живуть у ньому, знають, що означає влітку сморід з цієї клоаки.

Депутати попередніх скликань кажуть, що питання облаштування в місті нового полігону, ставилося в Конотопі давно і неодноразово. І хоч грошей у міському бюджеті ніколи на це не було – вирішити його все одно була можливість. На той час для запуску нового сміттєзвалища було потрібно 7 млн грн. і ще 1,5 млн грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації. Взяти на себе таку ношу готові були інвестори. Але їх ані в місто, ані до цієї справи так і не підпустили. Кажуть, через те, що директор «Флори» дуже просив депутатів не відбирати в нього бізнес.

Сьогодні для облаштування нового сміттєвого полігону необхідні вже інші суми. Одна лише проектно-кошторисна документація обійдеться у 1 млн 200 тис грн., ну і перший етап будівництва – близько 30 млн грн. Місце для нового полігону теж ніби то є – у напрямку селища Підлипне.

Залишилося знайти інвестора, або… подовжити договір із «Флорою». До речі, директор підприємства Володимир Яременко обіцяє навіть встановити сміттєсортувальну лінію, щоб експлуатацію старого полігону можна було продовжити. Але чи виконає він обіцянку, якщо до цього не спромігся навіть обгородити існуючий полігон парканом?
Тож залишається сподіватися лише на залучення інвестицій і мріяти про побудову в місті сміттєпереробного заводу. До речі, переробка вторсировини приносить чималий прибуток. І за умови сортування відходів можна вигідно продавати пластик, пінопласт, картон, бій скла та інші тверді побутові відходи. Європейські країни заробляють на переробці відсортованого сміття по декілька мільярдів євро на рік.

Але для втілення цієї ідеї в життя потрібна документація. Проектно-кошторисна. Вартістю в 1 млн 200 тис грн. Яких поки що у Конотопа немає.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: