Через весняне прибирання Конотоп огортає ядучий смог: як боротися із паліями?

Суспільство | 16:00, 16.03.2017
 Поділитися

Поділитися в

Куди подіти опале листя, суху рослинність та гілля? Більшість конотопців продовжує вирішувати питання традиційним методом – спалюванням. Доки одні позбуваються торішнього сміття за допомогою сірників – інші нарікають на димову завісу, яка щороку у розпал весняних прибирань огортає Конотоп.

У популярному міському пабліку – жваве обговорення наболілої теми. Один із користувачів мережі розмістив тут емоційний коментар разом із світлинами, які яскраво ілюструють рівень задимленості у місті.

0Pfz6IsclYg (1)

“Просто нет слов!Достали уже!
Осенью палят,неуспела прити весна-палят!В городе нечем дышать просто!Проветрить крартиру нереально,возвращаешься с улицы,весь воняешь!За этим вообще кто-то следит?”

Кореспонденти “Голосу Конотопа” з’ясували, що врегулюванням цього питання та фіксацією порушень  у місті  Конотоп займається КП “Муніципалітет”, квартокоми, вуличкоми та поліція.

Як зазначає очільниця КП “Муніципалітет”- Тетяна Міщенко,  до повноважень інспекторів із благоустрою, а також кварткомів та вуличкомів входить роз’яснення шкідливості такого способу утилізації сміття та виписування  приписів порушникам-паліїям. Така інформаційна робота, особливо серед жителів приватного сектору, проводиться регулярно.

Якщо ж громадяни після отримання припису не усувають, вказані у ньому порушення у визначений термін, фахівці КП “Муніципалітет”, кварткоми та вуличкоми мають право скласти адміністративний протокол.

Лише після цього може дійти до реального покарання паліїв гривнею. Рішення про призначення штрафу приймається виключно на основі складеного адмінпротоколу спеціальною комісією.

До слова, розмір такого штрафу коливається від 340 до 1700 гривень.  Як свідчить практика – після візиту людей, вповноважених на надання припису, або дільничого інспектора, конотопці здебільшого реагують на попередження і уникають розведення багать на своїх ділянках.

Загалом же у КП “Муніципалітет”  радять містянам зайняти активну позицію: не дозволяти спалювати листя іншим та не палити самому.  А мешканцям приватного сектору замість щорічного потерпання від токсичного диму – варто вирішувати сміттєве питання централізовано. Зокрема, визначити місце для збору торішнього листя, гілок та іншого непотребу і за сприяння кварткомів організувати його вивезення.

Варто знати, що ті, хто спалює листя порушують пункт 12.12  «Правил благоустрою міста Конотоп», а також ст. 50 Конституції України і ст. 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Про такі порушення необхідно повідомляти до служби 066 міської ради за номером 15-06, або ж звертатися до дільничного інспектора, кварткома чи вуличкома.  Відреагувати  на скаргу останні обіцяють  у найкоротші терміни.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: