Бойові подвиги козака УНР планують вшанувати меморіальною дошкою

Суспільство | 12:17, 4.01.2017
 Поділитися

Поділитися в

У Конотопі може з’явитися нова меморіальна дошка. Пам’ятний знак на честь відомого козака УНР Григорія Скиби планують встановити на будівлі станції юних туристів.

Про збір коштів на цю громадську ініціативу на своєму офіційному сайті заявив благодійний фонд “Героїка”. Попередня вартість проекту становить 9000 тис. гривень.  То ж долучитися до акції і допомогти гривнею закликають усіх бажаючих жителів Конотопщини. Дізнатися про усі деталі та реквізити для пожертви можна на інформаційному ресурсі ініціаторів проекту.

Нині “Героїка” вже випустила буклети про Григорія Скибу, які волонтери поширюватимуть волонтери у місті Конотоп та селі Дептівка, звідки родом козак Скиба.

Зокрема, з них можна буде найяскравіші моменти біографії  вояка 4-ї Сірожупанної дивізії Армії УНР.

Уродженець села Дептівка. Телеграфіст за фахом. Учасник Першої світової війни. Вояк повстанського загону отамана Сорочинського (липень 1919 р). До Армії УНР зголосився добровольцем в серпні 1919 р. Учасник боїв з Червоною армією. Восени 1920 р., разом з українським військом, відступив на територію Польщі, де потрапив до таборів інтернованих. У 1923 р. повернувся в Україну. В’язень ГУЛАГу. Після звільнення з табору оселився у м. Кривий Ріг, працював бухгалтером у «Криворіжбуді».

скиба4скиба

Під час Другої світової війни працював у статистичному відділі міської управи, де познайомився з іншим ветераном Армії УНР – сотником Петро Петієм. За пропозицією сотника зголосився до ОУН(б). За підпільну антинімецьку діяльність перебував під арештом Гестапо. Творець українського націоналістичного підпілля на Конотопщині, згодом – Конотопський окружний провідник ОУН (б). У 1946 р. засуджений до 15 років ГУЛАГу і 5 років поразки у громадянських правах. Помер у більшовицькому концтаборі.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: