Захист прав жінок ВПО: висвітлення в блогах

Автор
Валентина Волік | 22:16, 26.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

23 серпня на базі Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  на блог-кав’ярні на тему:«Захист прав жінок ВПО: висвітлення в блогах» жінки – ВПО із міста Конотоп, представники громадських організацій міста, фахівці місцевого центру обговорювали філософію проекту “Голос жінки має силу”, основні напрямки роботи з ВПО та зміни, які будуть поступово відбуватися в суспільстві по мірі вирішення проблем переселенців.

Протягом останніх 4 років в Україні відбувається становлення законодавства у сфері прав ВПО. Так у 2017 році до законодавства України к сфері гарантування прав ВПО було внесено низку суттєвих змін.

Важливою гарантією стала норма про те,що власникам майна, яке використовужється для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб, забороняється стягувати з таких осіб компенсацію вартості комунальних послуг, електричної та теплової енергії,природного газу, яка не відповідає вартості відповідних тарифів на такі послуги та товари для населення.

На органи державної влади та органи місцевого самоврядування покладено обов’язок вживати всіх можливих заходів,спрямованих на розв’язання проблем, пов’язаних із наданням комунальних послуг, електричної та теплової енергії,природного газу внутрішньо переміщеним особам у місцях їх компактного поселення.

Важливим стало набрання чинності змін до Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, зокрема право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали як внутрішньо переміщені особи, так і громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяттяна облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо пеерміщеної особи.

Учасники познайомилися із функціоналом платформ Tilda, Blogger та Medium, відпрацювали навички висвітлення тем ВПО у блогах.Захід проходив в рамках Програми по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу 2018» та має на меті познайомити присутніх із висвітленням інформації по захисту прав жінок із числа внутрішньо переміщених осіб в блогах.
За правовою допомогою можна звернутися до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43. Телефон: (05447) 6-23-47
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги України 0 800 213 103

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора