#СТОПБУЛІНГ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ БАТЬКІВ

Автор
Валентина Волік | 22:31, 26.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України у партнерстві із Координаційним центром з надання правової допомоги розпочали інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

Булінг (англ. bully – залякувати, цькувати, задирати) –  прояв агресії з подальшим залякуванням особистості  і появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам.
Всі діти є клієнтами системи безоплатної правової допомоги, тому правопросвітницька робота серед цієї категорії громадян є одним з пріоритетів, особливо в питанні протидії булінгу.
За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.
За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).
Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.
Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.
Пам’ятайте, якщо помітили, що:
у дитини немає друзів;
дитина боїться іти до школи;
має низьку самооцінку;
у дитини з’являються зіпсовані речі;
дитина сама наносить собі ушкодження;
сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.
– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.
Враховуючи той факт, що проблема булінгу серед школярів стає дедалі гострішою, Конотопський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги запланував проведення правопросвітницьких заходів, які будуть спрямовані на інформування дітей та їхніх батьків про це явище. У рамах кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. У них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.
За правовою допомогою можна звернутися до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43.
Телефон: (05447) 6-23-47
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги України 0 800 213 103

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора