Апеляційний суд: обласна прокуратура зобов’язана зняти підозру з Юрія Чмиря

Політика | 21:00, 17.08.2017
 Поділитися

Поділитися в

Апеляційний суд відмовив Сумській обласній прокуратурі в оскарженні ухвали слідчого судді по справі Юрія Чмиря.

Відтак, лишається задоволеною скарга адвоката екс-губернатора Сумщини. У ній йдеться про скасування рішення прокурора Сумської області щодо вручення підозри та зобов’язання прокуратури Сумської області вчинити дії щодо виключення відомостей з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«14 серпня ухвалою судді колегії суддів з розгляду справ та матеріалів кримінального судочинства Апеляційного суду Сумської області Філонова Ю.А. відмовлено навіть не в самій скарзі, а у відкритті провадження, іншими словами, суд взагалі не прийняв до розгляду скаргу прокурора, оскільки це не передбачено все тією ж ст. 309 КПК України», – коментує рішення суду адвокат Тарас Безпалий.

За його словами, після ухвали Апеляційного суду Сумській обласній прокуратурі не залишається нічого іншого, як виконати рішення суду від 9 серпня, — анулювати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань відомості про оголошення підозри Юрію Чмирю та вчинення ним правопорушень.

«Позиція Сумської обласної прокуратури щодо неможливості виключення відомостей з ЄРДР є необґрунтованою, оскільки порядок відміни підозри регламентований розділом №5 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань. Не в моїх інтересах і не в інтересах мого клієнта проводити роз’яснення, як користуватися реєстром, і «які кнопки в програмі натискати». Тому залишимо цю функцію слідчим, які будуть проводити досудове розслідування за невиконання рішення суду посадовими особами прокуратури Сумської області (ст. 382 Кримінального кодексу України)», – резюмує Тарас Безпалий.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: