Реклама
kontakt

85% усіх ФОПів, які знялися з обліку, були економічно неактивними суб’єктами

Суспільство | 14:50, 24.01.2017
 Поділитися

Поділитися в

З 1 січня 2017 року для окремих категорій фізичних осіб-підприємців в Україні збільшилася сума сплати єдиного соціального внеску. І це вплинуло на статистику реєстрації та ліквідації так званих ФОПів. У ЗМІ поширилася паніка щодо «ліквідації» малого та мікробізнесу. За даними Державного реєстру ФОПів¸ за грудень-січень було знято з обліку понад 5 тисяч підприємців, водночас більше 400 підприємців стало на облік.

Виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДФС у Сумській області Олексій МАЗУРЕНКО під час апаратної наради в облдержадміністрації зауважив, що, як свідчить попередній аналіз, 85% усіх ФОПів, які знялися з обліку, були економічно неактивними суб’єктами, котрі звітували про відсутність діяльності. “Тобто жодного ні економічного, ні соціального навантаження ці суб’єкти не несли. Чи мав місце тут «тіньовий бізнес»? У будь-якому разі для нас вони є першочерговими щодо перевірок їх діяльності» – заначив посадовець.

Крім того, як зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Сумській області, із знятих суб’єктів, близько 100 у грудні вели економічну активну діяльність, використовували касові апарати і мали на обліку найману працю. Ці підприємства також будуть перевірені державною фіскальною службою та інспекцією праці.

Наразі в області зареєстровано 36,8 тисяч фізичних осіб-підприємців. Із них 24 тисячі – платники єдиного податку, решта – підлягає загальній системі оподаткування.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: