67% українців вважають, що події в Україні відбуваються у НЕправильному напрямку

noRSS | 19:03, 29.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

Українці вважають, що в 2016 році стали жити істотно гірше. Такі дані оприлюднені в новому соціологічному досліджені. Так 67% населення  вважають, що події в Україні відбуваються у неправильному напрямку. Покращення ситуації в країні помітили лише 3% опитаних.

Найбільш негативні зміни сталися у рівні цін та тарифів – тут погіршення зазначили 88,5% населення, в економічному становищі України (77%), у рівні стабільності (75%), упевненості громадян у завтрашньому дні (74%), рівні добробуту родини (73%).

Це призвело до того, що українці майже не вірять жодним інститутам влади. Лідери по підтримці людей – волонтерські та громадські організації, а також церква. Істотно зріс і рівень довіри громадян до профспілок. Якщо в грудні 2015 року він становив 19,8%, то зараз 23,5%. Це результат активної боротьби профспілок за права працюючих. Вимоги, які вони озвучують, знаходять чималу підтримку в людей, бо стосуються майже кожного громадянина.

Зросли і проєвропейські настрої українців: якщо в грудні 2013 року 47% населення віддавали перевагу вступу країни до Європейського Союзу, то зараз зближення з ЄС підтримують 58% громадян.

Європейці входять в новий рік з позитивними настроями. Після кризи, та спаду 2009 року, економіка знову зростає. Так, згідно доповіді про зайнятість та соціальну ситуацію в Європі, за поточний рік було створено близько 3 млн робочих місць. А кількість людей, що знаходяться на межі бідності, найнижча за останні п’ять років. Багато уваги приділяють там і соціальному захисту, за чим пильно стежать європейські профспілки.

 «Мы видим, что усилия, которые мы сделали в последние годы приносят свои плоды. Наша экономика создает дополнительные рабочие места и доход домашних хозяйств растет». – зазначила комісар з питань зайнятості Маріана Туссен.

Зараз європейські фахівці відзначають, що головні інвестиції необхідно вкладати в освіту. Більшість нових робочих місць потребує кваліфікації, а без відповідної кількості фахових працівників, подальше зростання неможливе. До освітніх програм приєднуються і роботодавці, аби якнайшвидше закрити свої вакансії. До речі, такі програми будуть направлені не лише на мешканців ЄС, але й на біженців, та мігрантів.

Сподіваємось, що позитивні зміни, розпочавшись в Європі, незабаром прийдуть і в Україну.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: